Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Policjant po służbie zareagował na kradzież - pobili go trzej mężczyźni

  Trzej bandyci pobili policjanta po służbie, który podczas zakupów próbował zatrzymać złodzieja. Mundurowy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu VII.

 2. STRZELANINA I POLICYJNA OBŁAWA W ZABRZU

  Po kilku godzinach poszukiwań, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj około południa wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. W trakcie zatrzymania jeden ze sprawców został ranny. Przy zatrzymanych znaleziono broń, która teraz zostanie poddana szczegółowym badaniom. Na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny pod nadzorem prokuratora.

 3. Uroczyste pożegnanie z mundurem w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach stróże prawa pożegnali rozstających się z mundurem po 27 latach służby podinspektora Wojciecha Kubika i aspiranta sztabowego Piotra Kierca. Podziękowania za służbę i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz kierownictwo OPP, komendanci, naczelnicy jednostek policji garnizonu śląskiego, a także przedstawiciele związków zawodowych.

 4. CEREMONIAŁ POLICYJNY W PRAKTYCE

  Śląscy mundurowi uczestniczyli w szkoleniu z ceremoniału policyjnego. Jego celem było jak najlepsze przygotowanie policjantów pocztów sztandarowych do uczestnictwa w uroczystościach państwowych, policyjnych, patriotycznych, patriotyczno-religijnych. W szkoleniu praktycznym wzięło udział 54 policjantów.

 5. POLICYJNE ZABEZPIECZENIE MECZU PODWYŻSZONEGO RYZYKA

  Policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, stróżami prawa z komend w Żywcu, Cieszynie, Sosnowcu i Wadowicach zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i Zagłębie Sosnowiec. Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Niestety, nie obyło się bez incydentów...

 6. ŚWIĘTO POLICJI W KATOWICKIM ODDZIALE PREWENCJI

  Mundurowi z oddziału prewencji i katowiccy antyterroryści wspólnie uczcili 98. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili Komendanci i Dowódcy wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 7. Policjant z katowickiego oddziału prewencji Mistrzem Polski w Ju-Jitsu

  W miniony weekend w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu. Sierżant sztabowy Rafał Riss z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zdobył tytuł Mistrza Polski w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. To kolejny medal w dorobku policjanta, który odnosi sukcesy nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.

 8. DZIEŃ OTWARTY ODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W KATOWICACH

  Wczoraj miłośnicy policyjnej służby mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Specjalnie dla pasjonatów munduru w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zorganizowano Dzień Otwarty. Stróże prawa przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji m. in. pokazy sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia. W uroczystej zbiórce rozpoczynającej wydarzenie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 9. Policjant przyjacielem przedszkolaka

  Policjanci II kompanii Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odwiedzili milusińskich w Przedszkolu im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach, gdzie opowiadali o swojej codziennej służbie oraz w zabawie uczyli jak bezpiecznie zachować się w domu, przedszkolu i na ulicy. Jednak głównym przesłaniem spotkania było przekazanie dzieciom, iż w trudnych sytuacjach mogą zawsze liczyć na pomoc mundurowych.

 10. VI Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim

  W miniony weekend odbył się XII Półmaraton Ślężański, a tym samym VI Mistrzostwa Polski Policji w tych zawodach. Policyjne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Wrocław. Bardzo wysokie miejsce w zawodach zajął policjant Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, st. post. Paweł Wylężek

Powrót na górę strony