Aktualności
-
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji mistrzami w brazylijskim Jiu Jitsu
W poprzedni weekend w Mińsku Mazowieckim odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Bardzo dobrze zaprezentowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach - dwóch mundurowych zdobyło złote medale, a trzeci srebro w swoich kategoriach wagowych.
-
XXXIX rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie pełniąca służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX)
Wydział Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji 16 czerwca 2026 roku przeprowadził kolejną rotację Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (JSPP) pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX). W bieżącej rotacji Oddział Prewencji Policji w Katowicach reprezentuje aspirant Marcin Cichy.
-
VII Wojewódzki Półmaraton Górski w Dolinie Zimnika za nami
W miniony piątek w Dolinie Zimnika na terenie Gminy Lipowa odbył się VII Wojewódzki Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego. Wydarzenie było doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, integracji środowiska policyjnego i służb mundurowych, a także promocji aktywności fizycznej w pięknej, górskiej scenerii Beskidów.
-
25. Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach przyciągnął tysiące odwiedzających
12 czerwca w Szkole Policji w Katowicach odbył się jubileuszowy, 25. Dzień Otwarty, który zgromadził ponad trzy tysiące dzieci, młodzieży w tym uczniów klas policyjnych, którzy mieli okazję poznać szkołę "od środka", a także zapoznać się z działalnością wielu służb, instytucji i organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
-
Udaremniony zamach terrorystyczny – ćwiczenia służb
Rozpylił groźną substancję w pociągu, wyciągnął nóż i terroryzował podróżnych. Gdy został zatrzymany okazało się, że miał wspólnika. Na terenie dworca w Gliwicach pojawił się kolejny uzbrojony przestępca.
-
Bezpieczny koncertowy weekend na Stadionie Śląskim
Niemal 90 tysięcy osób uczestniczyło w każdym z koncertów, które w weekend odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali śląscy policjanci, w tym funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Pod nadzorem mundurowych pozostawało nie tylko samo miejsce imprezy, ale również główne ciągi komunikacyjne, okolice Parku Śląskiego, parkingi oraz miejsca, w których gromadzili się uczestnicy przed i po zakończeniu imprezy.
-
Znamy zwycięzców IX Zawodów Sprawnościowych w katowickim Oddziale Prewencji
Zakończyły się IX zawody sprawnościowe Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Do dwudniowej rywalizacji stanęło 49 policjantów reprezentujących poszczególne kompanie jednostki oraz 14 funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Bielska-Białej i Częstochowy. Zmagania miały na celu podniesienie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji.
-
Dzień Dziecka ze śląskimi policjantami. Kolejna wizyta u małych pacjentów
Z okazji Dnia Dziecka śląscy policjanci w towarzystwie Sznupka odwiedzili małych pacjentów Oddziału Kardiologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Wizycie towarzyszyło wiele pouczających rozmów oraz mnóstwo uśmiechu i radości. Stróże prawa zrobili dzieciom niespodziankę i przygotowali dla nich prezenty oraz opowiedzieli o codziennej służbie.
-
Policyjna asysta honorowa na ślubie Magdaleny i Denisa
Wyjątkową oprawę miał ślub chorzowskiego policjanta Denisa oraz Magdaleny, która na co dzień pracuje w Komisariacie I Policji w Chorzowie jako pracownik cywilny. Małżeńską przysięgę Denis złożył w galowym mundurze i w asyście policjantów z kompanii honorowej. Młodej parze życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia!
-
Udaremnili ustawkę pseudokibicom
Grupa kilkudziesięciu pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich wybrała się do centrum sąsiedniego miasta. Miał być to sposób na sprowokowanie bójki ze zwaśnionymi z nimi sympatykami innej drużyny piłkarskiej. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanemu działaniu śląskich policjantów, nie doszło do konfrontacji pomiędzy obiema grupami, co mogło być także zagrożeniem dla mieszkańców i infrastruktury miejskiej.
-
Policyjna interwencja podczas gliwickich juwenaliów
Policjanci z Gliwic prowadzą czynności związane z naruszeniem porządku podczas odbywających się juwenaliów. Z uwagi na eskalację agresji tłumu, organizator zawnioskował do policjantów o natychmiastową pomoc. Gdy mundurowi podjęli interwencję, zostali zaatakowani butelkami i kamieniami...
-
X Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego
Wczoraj w Bytomiu odbyły się X Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Wystartowało w nich aż 223 biegaczy - mundurowych i cywili, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Mariuszem Krzystyniakiem. W zawodach zwyciężyła drużyna Oddziału Prewencji Policji w Katowicach na czele z sierż.szt. Pawłem Wylężkiem, który indywidualnie stanął na drugim stopniu podium. Gratulujemy!
Najczęściej czytane
-
MINĘŁO 14 LAT OD ZAWALENIA SIĘ HALI MTK
28 stycznia 2006 roku miała miejsce największa we współczesnych dziejach Polski katastrofa budowlana. Pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich, w której trwała wystawa gołębi pocztowych. Śmierć poniosło wtedy 65 osób – wystawców i odwiedzających z Polski i z zagranicy. W 14. rocznicę tragicznych wydarzeń, w imieniu wszystkich śląskich policjantów, hołd ofiarom katastrofy złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.
-
STRZELANINA I POLICYJNA OBŁAWA W ZABRZU
Po kilku godzinach poszukiwań, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj około południa wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. W trakcie zatrzymania jeden ze sprawców został ranny. Przy zatrzymanych znaleziono broń, która teraz zostanie poddana szczegółowym badaniom. Na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny pod nadzorem prokuratora.
-
NAGRODY DLA POLICJANTÓW ZA ZATRZYMANIE NIEBEZPIECZNYCH PRZESTĘPCÓW
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI wyróżnił wczoraj nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów z Zabrza i katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi, w wyniku szybkiej interwencji zatrzymali mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. Przy zatrzymanych znaleziono broń, a podczas przeszukania ich mieszkań amunicję, narkotyki oraz papierosy i alkohol, pochodzące najprawdopodobniej z włamania do sklepu.
-
Znamy zwycięzców IX Zawodów Sprawnościowych w katowickim Oddziale Prewencji
Zakończyły się IX zawody sprawnościowe Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Do dwudniowej rywalizacji stanęło 49 policjantów reprezentujących poszczególne kompanie jednostki oraz 14 funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Bielska-Białej i Częstochowy. Zmagania miały na celu podniesienie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji.
-
23 ZATRZYMANYCH PSEUDOKIBICÓW PO MECZU POLONIA BYTOM – RUCH CHORZÓW
Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu nie dopuścili do eskalacji aktów chuligaństwa i agresywnych zachowań pseudokibiców. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj mieszkańcy Chorzowa napadli na kibica Polonii Bytom.
-
POLICJANCI Z KATOWICKIEGO ODDZIAŁU PREWENCJI ODNALEŹLI ZAGINIONĄ 10-LATKĘ
Sukcesem zakończyły się trwające od wczoraj poszukiwania 10-latki z Katowic. Zaginięcie zgłosił opiekun dziewczynki, gdy ta nie wróciła ze szkoły. Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z mundurowymi z katowickich komisariatów. Dodatkowo alarmowo wezwani zostali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz przewodnik z psem tropiącym. Dziewczynka została odnaleziona dzisiaj rano w dzielnicy Brynów.
-
Kibole odpowiedzą za atak na policjantów
Przed piątkowym meczem piłkarskim pomiędzy Polonią Bytom a ROW-em Rybnik policjanci zatrzymali 4 pseudokibiców. Dwóch z nich odpowie za atak na stróżów prawa, kolejny za wtargnięcie na płytę boiska, a ostatni za nawoływanie do agresji wobec policjantów. Trzech z nich to bytomianie w wieku od 31 do 38 lat oraz sympatyk drużyny gości w wieku 34 lat. Miejscowych pseudokibiców prokurator objął policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.
-
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji mistrzami w brazylijskim Jiu Jitsu
W poprzedni weekend w Mińsku Mazowieckim odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Bardzo dobrze zaprezentowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach - dwóch mundurowych zdobyło złote medale, a trzeci srebro w swoich kategoriach wagowych.
-
Odprawa roczna w katowickim oddziale prewencji
W katowickim oddziale prewencji odbyła się odprawa podsumowująca ubiegłoroczną pracę funkcjonariuszy OPP i SPAP w Katowicach oraz SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński, kierownictwo i policjanci wymienionych jednostek oraz przedstawiciele strony związkowej. Podczas spotkania omówiono osiągnięcia minionego roku oraz cele i założenia na rok bieżący.
-
ŚLĄSCY KONTRTERRORYŚCI I POLICJANCI Z KATOWICKIEGO ODDZIAŁU PREWENCJI WYRÓŻNIENI ZŁOTYMI ODZNAKAMI HONOROWYMI ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
Przy okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach i Oddział Prewencji Policji w Katowicach zostały uhonorowane złotymi "Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Województwa Śląskiego". Odznaczenie, na ręce Dowódców policyjnych formacji, złożył Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.