Ważne informacje

Aktualności

Najczęściej czytane

  1. MINĘŁO 14 LAT OD ZAWALENIA SIĘ HALI MTK

    28 stycznia 2006 roku miała miejsce największa we współczesnych dziejach Polski katastrofa budowlana. Pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich, w której trwała wystawa gołębi pocztowych. Śmierć poniosło wtedy 65 osób – wystawców i odwiedzających z Polski i z zagranicy. W 14. rocznicę tragicznych wydarzeń, w imieniu wszystkich śląskich policjantów, hołd ofiarom katastrofy złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

  2. STRZELANINA I POLICYJNA OBŁAWA W ZABRZU

    Po kilku godzinach poszukiwań, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj około południa wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. W trakcie zatrzymania jeden ze sprawców został ranny. Przy zatrzymanych znaleziono broń, która teraz zostanie poddana szczegółowym badaniom. Na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny pod nadzorem prokuratora.

  3. NAGRODY DLA POLICJANTÓW ZA ZATRZYMANIE NIEBEZPIECZNYCH PRZESTĘPCÓW

    Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI wyróżnił wczoraj nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów z Zabrza i katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi, w wyniku szybkiej interwencji zatrzymali mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. Przy zatrzymanych znaleziono broń, a podczas przeszukania ich mieszkań amunicję, narkotyki oraz papierosy i alkohol, pochodzące najprawdopodobniej z włamania do sklepu.

  4. Znamy zwycięzców IX Zawodów Sprawnościowych w katowickim Oddziale Prewencji

    Zakończyły się IX zawody sprawnościowe Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Do dwudniowej rywalizacji stanęło 49 policjantów reprezentujących poszczególne kompanie jednostki oraz 14 funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Bielska-Białej i Częstochowy. Zmagania miały na celu podniesienie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji.

  5. 23 ZATRZYMANYCH PSEUDOKIBICÓW PO MECZU POLONIA BYTOM – RUCH CHORZÓW

    Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu nie dopuścili do eskalacji aktów chuligaństwa i agresywnych zachowań pseudokibiców. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj mieszkańcy Chorzowa napadli na kibica Polonii Bytom.

  6. POLICJANCI Z KATOWICKIEGO ODDZIAŁU PREWENCJI ODNALEŹLI ZAGINIONĄ 10-LATKĘ

    Sukcesem zakończyły się trwające od wczoraj poszukiwania 10-latki z Katowic. Zaginięcie zgłosił opiekun dziewczynki, gdy ta nie wróciła ze szkoły. Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z mundurowymi z katowickich komisariatów. Dodatkowo alarmowo wezwani zostali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz przewodnik z psem tropiącym. Dziewczynka została odnaleziona dzisiaj rano w dzielnicy Brynów.

  7. Kibole odpowiedzą za atak na policjantów

    Przed piątkowym meczem piłkarskim pomiędzy Polonią Bytom a ROW-em Rybnik policjanci zatrzymali 4 pseudokibiców. Dwóch z nich odpowie za atak na stróżów prawa, kolejny za wtargnięcie na płytę boiska, a ostatni za nawoływanie do agresji wobec policjantów. Trzech z nich to bytomianie w wieku od 31 do 38 lat oraz sympatyk drużyny gości w wieku 34 lat. Miejscowych pseudokibiców prokurator objął policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.

  8. Policjanci z katowickiego oddziału prewencji mistrzami w brazylijskim Jiu Jitsu

    W poprzedni weekend w Mińsku Mazowieckim odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Bardzo dobrze zaprezentowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach - dwóch mundurowych zdobyło złote medale, a trzeci srebro w swoich kategoriach wagowych.

  9. Odprawa roczna w katowickim oddziale prewencji

    W katowickim oddziale prewencji odbyła się odprawa podsumowująca ubiegłoroczną pracę funkcjonariuszy OPP i SPAP w Katowicach oraz SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński, kierownictwo i policjanci wymienionych jednostek oraz przedstawiciele strony związkowej. Podczas spotkania omówiono osiągnięcia minionego roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

  10. ŚLĄSCY KONTRTERRORYŚCI I POLICJANCI Z KATOWICKIEGO ODDZIAŁU PREWENCJI WYRÓŻNIENI ZŁOTYMI ODZNAKAMI HONOROWYMI ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

    Przy okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach i Oddział Prewencji Policji w Katowicach zostały uhonorowane złotymi "Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Województwa Śląskiego". Odznaczenie, na ręce Dowódców policyjnych formacji, złożył Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Powrót na górę strony